• +48 796 738 550, Katowice, ul. Siedliska 10
 • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Pranie dywanów i wykładzin

Pranie dywanów i wykładzin

Pranie dywanów przez specjalistów z naszej wypożyczalni to gwarancja najwyższej jakości usługi oraz doświadczenia i precyzji. Zatem jak przebiega taki proces.

 1. Zaczynamy od dokładnego odkurzania dywanów profesjonalnym odkurzaczem (na sucho), który pozwala na usunięcie ostatków brudów suchych /sypkich.
 2. Dokonujemy inspekcji w celu wyszukania plam oraz uszkodzeń dywanu.
 3. Dobieramy odpowiedni odplamiacz i aplikujemy go w odpowiednie miejsca na pranym dywanie.
 4. Płuczemy czyli nanosimy wodę z jednoczesnym odsysaniem odkurzaczem piorącym Karcher Puzzi.
 5. Zasadnicze pranie – naniesienie roztworu Karcher RM 760 przy wykorzystaniu odkurzacza z jednoczesnym zasysaniem brudnej wody. Tę czynność powtarzamy w zależności od poziomu zabrudzenia dywanu.
 6. Płukanie czyli naniesienie wody wraz z jednoczesnym zasysaniem brudnej wody to kolejny z etapów prania. Staramy się jak najwięcej zassać wody tak aby usunąć wszystek brud rozpuszczony przez chemię.

WAŻNE:

Woda jakiej używamy zawsze ma temperaturę większą od 45 stopni Celsjusza. Dzięki temu efektywność działania chemii jest największa.

Dywan wyprany przez nas jest wilgotny ale nie mokry. W zależności od pogody oraz możliwości doradzamy jego wywieszenie na dworze lub przynajmniej podsinienie w celu lepszej wentylacji.

Gwarantujemy najlepsze środki Karcher RM 760 a nie tańsze zamienniki dzięki czemu efekt czystości jest znacznie bardziej widoczny jak również ilość bakterii, drobno strojów także zmniejszona do minimum.

USŁUGA CZYSZCZENIA WYKŁADZIN u klienta
do 60 m2 8zł/m2
60 do 100 m2 7zł/m2
powyżej 100 m2 5zł/m2

Pranie dywanów Katowice, czyszczenie tapicerki w Katowicach

Witamy na naszej stronie. Jesteśmy firmą specjalizującą się w praniu dywanów, wykładzin oraz czyszczeniu tapicerki meblowej oraz samochodowej.

Jako nieliczni na rynku oferujemy pranie dywanów na wskroś oczywiście o ile są to dywany przeznaczone do tego typu procesu.

Na czym polega pranie dywanów na wskroś i kiedy ta technika jest wykorzystywana?

Zacznijmy od tego czym różni się pralnia dywanów od usług czyszczenia dywanów czy wykładzin u klienta. Pranie na wskroś jest możliwe tylko w sytuacji gdy mamy do czynienia z dywanem, czyli nieprzyklejonym do podłogi materiałem, który może zostać przywieziony do naszej pralni dywanów i tam poddany procesowi prania.  Pranie na wskroś jest możliwe tylko w sytuacji gdy jest ono wykonywane w naszej pralni, dotyczy tylko dywanów, nie może zostać wykonane w przypadku tapicerki meblowej czy samochodowej czy w przypadku wykładzin trwale przymocowanych do podłogi, posadzki.

Pranie w kompletnym procesie jest jedyną słuszną metodą i różni się nieznacznie używanymi maszynami lecz co do zasady składa się z następujących elementów.

 1. Trzepanie dywanów przy pomocy mechanicznej trzepaczki do dywanów oraz wykładzin.
 2. Opcjonalnie: Usunięcia pozostałości przy pomocy sprężonego powietrza!
 3. Następnie następuje proces inspekcji i odplamiania szczególnie zabrudzonych miejsc przy pomocy odpowiednich detergentów.
 4. Następnie następuje nałożenie tzw. presprey’a czyli środka do rozpuszczania brudu, dobranego do czyszczonego rodzaju dywanu.
 5. Proces szorowania przy pomocy szorowarka walcowej, szorowarki jednotarczowej lub innego narzędzia.
 6. Kolejny procesem jest płukanie ekstrakcyjne, w którym każdy dywan jest dokładnie płukany co zapewnia usunięcie pozostałości brudu oraz dokładnym wypłukaniu środka czyszczącego.
 7. Kolejnym etapem jest inspekcja końcowa wraz z poprawkami ewentualnych pozostałych plam, plamek czy zabrudzeń.
 8. Ostatni etap to suszenie w wirówce oraz w specjalnym pomieszczeniu o odpowiednich warunkach temperaturowych i powietrznych.

Zastosowanie specjalistycznych maszyn oraz procesu, który pozwala na uzyskanie najlepszych rezultatów usunięcia wszelkiego rodzaju zabrudzeń pozwala nam na osiągnięcie pełnej satysfakcji w czyszczeniu prawie każdego dywanu.

Pranie dywanów poprzez naniesieni prespray’a oraz pranie w głębokiej kąpieli jest JEDYNĄ METODĄ pozwalającą na usunięcie całości zaniczyszczeń zarówno ze spodu jak również ze spodu dywanu, eliminując 100% zabrudzeń z runa oraz osnowy.

Oferujemy również usługi dodatkowe takie jak:

 • Eliminację roztoczy odpowiedzialnych za choroby takie jak
 1. zapalenie płuc;
 2. zapalenie zatok;
 3. zapalenie opon mózgowo – rdzeniowych;
 4. posocznica (sepsa);
 5. zapalenie ucha środkowego;
 6. zapalenie wsierdzia, otrzewnej i stawów.
 • Impregnację runa
 • Ozonowanie
 • Nałożenie powłoki antystatycznej

Obsługujemy klientów na terenie całego Śląska. Obsługujemy klientów z Katowic, Tychów, Sosnowca, Mikołowa, Będzina, Rudy Śląskiej, Mikołowa, Gliwic, Zabrza oraz innych miast Śląska.

Środki stosowane w naszej pralni dywanów to najwyższej jakości sprawdzone profesjonalne środki chemiczne producentów takich jak Chemspec, Karcher, Tenzi, Tersus, Ashybs, Carpet Expert i innych. Wszystkie środki stosowane w naszej pralni są atestowane i w pełni bezpieczne dla dzieci oraz zwierząt.

Cennik prania dywanów na wskroś w naszej pralni

Pranie dywanów i wykładzin na wskroś

1 Dywan krótki włos za 1m2 13,00
2 Dywan długi włos, shaggy za 1m2 15,00
3 Usuwanie zapachów za 1m2 5,00
4 Ozonowanie za 1m2 5,00
65 Trzepanie mechaniczne za 1m2 5,00