• +48 796 738 550, Katowice, ul. Barbary 17
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Czyszczenie, pranie dywanów z wiskozy, akrylu, shaggy

Pranie dywanu shaggy

Czyszczenie, pranie dywanów z wiskozy, akrylu, shaggy

Sposoby czyszczenie dywanów powinny być odpowiednio dobrane do jego typu. Inaczej pierzemy dywany z wiskozy a inaczej z akrylu czy innych materiałów. Poniżej opiszemy sposoby czyszczenia dywanów w zależności od materiałów z jakich są zrobione. Takie postępowanie zagwarantuje najwyższej jakości efekt.

Dywany z wiskozy

 

  1. Odkurzanie powinno się odbywać bez użycia szczotki przy użyciu samej tylko ssawki zawsze w kierunku ułożenia włosa („z włosem”) a nie „pod włos”.
  2. Odplamianie czyli usuwanie plam z dywanu powinno się zawsze zaczynać od usunięcia plam przy pomocy tkaniny dobrze absorbującej wilgoć. dywany z wiskozyNie można pocierać gdyż to niszczy runo.
  3. Pranie polega na naniesieniu chemii piorącej o temperaturze ok 50 stopni Celsjusza oraz jednoczesnym zasysaniu brudnej wody. Dzięki temu otrzymujemy maksymalnie suchą powierzchnię oraz jesteśmy w stanie pozbyć się maksymalnej ilości rozpuszczonego brudu.
  4. Ważne jest aby pamiętać o tym iż do prania dywanów wiskozowych należy stosować delikatne środki o pH neutralnym. Do tego typu dywanów nie powinno się stosować odplamiaczy takich jak Vanish. Dywany z włókien wiskozowych (sztuczny jedwab) tkane są na bawełnie i dzięki temu mogą być prane.

Czyszczenie dywanów z akrylu

  1. Na początku dokładne odkurzanie.

dywany z akrylu

  1. Usuwanie plam z tego typu dywanów jest znacznie łatwiejsze a to za sprawą sztucznego materiału, z którego są wykonane. Nie tracą koloru, nie uczulają dlatego są bardzo często kupowane do pokojów dziecięcych. Można do nich stosować silne środki czyszczące jak również usuwające zapachy i plamy odplamiacze.

 

Czyszczenie dywanów typu shaggy (polipropylen)

  1. Dywany „włochate” typu shaggy bardzo łatwo się czyści. A to wszystko dzięki temu że włosy takiego dywanu nie łączą się.shaggy dywan
  2. Do prania takiego typu dywanu najlepiej zastosować odkurzacze piorące z turbo szczotkami co zapewni jeszcze lepszą penetrację całej długości włosia.
  3. Do czyszczenia używamy standardowych środków piorących takich jak TENZI EX lub Karcher RM 760.

 

 

admin
admin

Impregnaty do kanap, butów, odzieży oraz dywanów od teraz dostępne w naszej ofercie. www.ChemiaKatowice.pl