• +48 796 738 550, Katowice, ul. Siedliska 10
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Impregnat do odzieży z membraną gore tex, hydrofobowy

Impregnat do odzieży z membraną gore tex, hydrofobowy

Opis nano-hydrofobowej powłoki w sprayu SKI PROTECT NanoShield24.

Odzież narciarska zaimpregnowana, pokryta powłoką hydrofobową zapewnia suchy oraz przyjemny wypoczynek każdemu narciarzowi.  Włókna tekstylne (nawet te z membraną Gore TEX) łatwo pochłaniają wilgoć i brud, a to jest trudne do uniknięcia, ponieważ na nartach stale jest kontakt z wodą, śniegiem i wilgocią pod wszelką postacią. Częste pranie niszczy strukturę i powinno zostać zminimalizowane a zatem aby materiał na długo pozostał wodoszczelny i oddychający powinno się regularnie stosować impregnat.

Rewolucyjnym rozwiązaniem w tym przypadku jest hydrofobowy strumień wody nanoShield24 do odpychania wody przez tkaninę.

Hydrofobowy spray  dla tekstyliów został zaprojektowany do bezpiecznego odpychania wody dla odzieży narciarskiej (z membraną gore tex i bez niej) oraz ochrony przed wilgocią i brudem. Ten produkt nie zawiera składników niebezpiecznych, bez zapachu, bez toksyn.

Impregnat tworzy się, gdy hydrofobowa woda wnika w tkaninę i zwilża włókna tekstylne. Po odparowaniu powstaje hydrofobowa powłoka we włóknach, a tkanina otrzymuje właściwość odpychania wody. Ponieważ warstwa ochronna jest uformowana z ultra cienkiej grubości w zakresie nano, po wysuszeniu struktura tkaniny odpychającej wodę (przez dotyk) i wygląd (wizualnie) nie są zmienione.

W ten sposób hydrofobowy strumień wody chroni tylko absorbujące tkaniny wodne. Ta sama zasada należy do skóry. Odpychający wodę impregnat dla tkanin dobrze „działa” na skórę pochłaniającą wodę: zamsz, nubuk, welur, ale bezużyteczny dla skór z już pokrytą wodoodporną warstwą ochronną (na przykład: tłuszcz, wosk itp.).

Ponieważ warstwa ochronna jest uformowana wewnątrz tkaniny (skóra), która nie nosi efektu odpychania wodą, po ochronie za pomocą SKI PROTECT dla tekstyliów trwa około 1 roku. Natomiast w przypadku odzieży mocno eksploatowanej takiej jak odzież narciarska, okres ten może być znacznie krótszy.

Istotną właściwością aplikacji hydrofobowego sprayu SKI PREOTECT dla tekstyliów jest „wrażliwość” powłoki ochronnej na wodę. Niszczą go i wyłączają efekt ochronny. Hydrofobowy środek stosuje powinno się stosować na czyste, najlepiej nowe tkaniny po zakupie. Należy pamiętać aby zwrócić uwagę na stan tkaniny. W przypadku zabrudzenia – zalecane jest oczyszczanie przed parowaniem przed nałożeniem hydrofobowego strumienia impregnatu SKI PROTECT na tekstylia narciarskie z oraz bez membrany gore tex.

Źródłem soli zniszczonych przez wodę, odpychających powłokę ochronną w tkaninie jest również pranie z detergentami. Ogranicza zakres zastosowania do hydrofobowych natrysków wody w przypadkach, gdy nie ma potrzeby częstego mycia środkami myjącymi: tapicerki samochodowej, dywanów, miękkich mebli, obuwia, czapek, odzieży roboczej i innych.

Zużycie hydrofobowego strumienia wody wynosi 30-100 g / m2 i zależy od gęstości obrabianej tkaniny lub skóry. Konieczne jest zachowanie odwrotnej proporcjonalności w natryskiwaniu: w przypadku powierzchni o większej gęstości niezbędna jest mniejsza ilość produktu odpychającego wodę i gdy mniejsza gęstość powierzchni wymaga większej ilości hydrofobowego strumienia wody. Na przykład, w przypadku dywanu odpychającego wodę konieczne jest kilkukrotnie mniej hydrofobowego produktu wodnego na metr kwadratowy w porównaniu z dzianiną.

admin
admin