• +48 796 738 550, Katowice, ul. Siedliska 10
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Jak wyczyścić fasadę domu?

Jak wyczyścić fasadę domu?

Warunki pogodowe, wpływy środowiska i rośliny mogą atakować fasady domów. Jak wyczyścić fasadę domu bez jej uszkodzenia, przeczytaj tutaj a już nigdy nie będziesz musiał się wstydzić jak wygląda Twój dom.

Nawet wysokiej jakości fasady będą w końcu wyglądać nieładnie. Nic dziwnego, ponieważ codziennie narażone są na deszcz, wahania temperatury i inne czynniki środowiskowe. Jeśli chcesz oczyścić fasadę, możesz zatrudnić specjalistę, który zna wszystkie rodzaje fasad, od gipsu z żywicy syntetycznej po klinkier do drewna. Jednak jeśli chcesz wyczyścić fasadę samodzielnie i zbadać o nią samodzielnie to wtedy, która metoda jest odpowiednia dla ściany Twojego domu?

Jak wyczyścić fasadę
Zarówno wyspecjalizowane firmy, jak i majsterkowicze polegają na myjkach wysokociśnieniowych przy czyszczeniu ściany domu. Wysokiej jakości sprzęt rozpyla zimną i gorącą wodę, a nawet parę wodną. Duża ilość wody zapewnia, że ​​brud jest skutecznie usuwany i wymywany. Można również dostosować ilość wody, ciśnienia i temperatury, użyć różnych akcesoriów i dodać detergent, jeśli to konieczne. Ponadto myjka wysokociśnieniowa zwykle dociera nawet do trudno dostępnych miejsc.
Myjka jest więc odpowiednia dla większości typów fasad, o ile wiesz dokładnie, jak wysokie musi być ciśnienie i temperatura, aby skutecznie czyścić materiał, ale delikatnie. Powinieneś być świadomy tych rzeczy, czy chcesz wyczyścić elewację klinkierową, czy oczyścić drewnianą fasadę z mchu i glonów:
1. Sprawdź ustawienie urządzenia w niewidocznym miejscu, aby zapobiec uszkodzeniu elewacji domu przez nacisk.
2. Czyść od góry do dołu. Jeśli używasz środka czyszczącego, powinieneś wstępnie wytrzeć elewację, aby zapobiec zbytniemu przenikaniu medium.
3. W temperaturach poniżej 5 stopni Celsjusza powinieneś powstrzymać się od czyszczenia, ponieważ woda nie może wyschnąć wystarczająco szybko i może nie spłynąć z fasady z brudem.
4. Dostosuj ciśnienie uderzenia do typu fasady, aby uniknąć uszkodzeń. W tym przypadku decydująca jest odległość i kąt natrysku, ilość wody i ciśnienie dyszy. Ilość wody powinna wynosić od 600 – 1000 litrów na godzinę, odległość od ściany domu 15 do 30 centymetrów, a ciśnienie urządzenia 100 do nawet 250 barów.
5. Jeśli używasz detergentu, powinien być biodegradowalny. Jego zawartość kwasu lub zasad musi być dopasowana do materiału elewacji.
6. Podczas czyszczenia szczególnie delikatnej elewacji domu należy stosować natrysk parowy.
7. Jeśli ściana domu jest pokryta tynkiem z żywicy syntetycznej i ma kompozytowy system izolacji termicznej, przed użyciem myjki wysokociśnieniowej należy zwrócić się do specjalisty. Czyszczenie parowe nie jest odpowiednie dla tego materiału ze względu na wysoką temperaturę.

Jak usunąć rośliny ze ściany domu takie jak bluszcz itp. ?
1. Jeśli chcesz usunąć rośliny wspinaczkowe ze ściany domu przed czyszczeniem elewacji, powinieneś być ostrożny, ponieważ bluszcz szczególnie może mocno przylegać i uszkadzać elewację. Zwróć uwagę na następujące wskazówki:


2. Jeśli wąsy, które wrosły w elewację są zbyt gęste, najlepiej jest najpierw usunąć liście, aby uzyskać lepszy przegląd gałęzi, które można następnie odciąć od krawędzi do krawędzi za pomocą sekatorów. Zdejmij gałęzie i ostrożnie poruszaj się od góry do dołu.

3. Namocz dotknięte obszary, aby ułatwić obieranie bluszczu.
Wykop korzenie tak dokładnie, jak to możliwe, ponieważ bluszcz może wykiełkować ponownie, jeśli zostanie pozostawiony. Pamiętaj też, aby zbierać gałęzie, ponieważ mogą one tworzyć gałęzie.

4. Ostrożnie wyszoruj resztki bluszczu pędzlem ze ściany domu.
Następnie wyczyść ścianę domu, aby całkowicie usunąć lub spłukać resztki

Po wyczyszczeniu fasady domu, możesz usiąść i odpocząć – następne sprzątanie nastąpi dopiero za kilka lat.

admin
admin