• +48 796 738 550, Katowice, ul. Siedliska 10
  • kontakt@wypozyczalniakarcher.com.pl

Nakładanie „niewidzialnej wycieraczki” – poradnik

Nakładanie „niewidzialnej wycieraczki” – poradnik

W czasie podróży w deszczu samochodem widoczność poprzez szybę jest bardzo utrudniona. Problem ten dotyczy zarówno młodych jak i bardziej doświadczonych kierowców. Bardzo często wycieraczki nie nadążają z usuwaniem kropel wody z szyby.

Na szczęście rozwiązanie powszechnie na rynku dostępne jest i można je łatwo zastosować w każdym samochodzie. Wystarczy zakupić i nałożyć niewidzialną wycieraczkę z nano technologią. Zatem jak działa i czym jest ten produkt o niemal czarodziejskim działaniu?

Nano wycieraczka, czyli nano powłoka, którą nakłada się na powierzchnię szyby to nic innego jak hydrofobowa powłoka (czyli taka, która odpycha krople wody). Dzięki czemu łatwiej spływają po jej powierzchni przy odpowiednio silnym działaniu wiatru, prędkości.

Aplikacja nanowycieraczki na powierzchni.

1. Na początku trzeba zakupić sprawdzony produkt najlepiej wybierać sprawdzone nano wycieraczki. Do przeprowadzenie poprawnie procesu będzie potrzeba:

  • płynu do mycia szyb,
  • środka odtłuszczającego,
  • ręczniki papierowe,
  • ściereczka z mikrofibry.

W czasie wykonywania procesu nie należy się śpieszyć i należy wykonać całą procedurę w ciepły dzień (15-25 stopni) oczywiście bezdeszczowy.

  • Aby efekt był zadowalający, każdą czynność należy wykonywać bardzo starannie.

2. Na początku należy dokładnie wyczyścić szybę. Czym lepiej wyczyszczona tym trwalszy będzie efekt i jednocześnie lepsze będą parametry hydrofobowe wytworzonej powłoki. Do czyszczenie najlepiej wykorzystać preparat najlepszych producentów chemii czyszczącej takich jak np. tenzi. Czynność czyszczenia szyby najlepiej przeprowadzić dwukrotnie aby mieć pewność pełnej czystości. Pamiętajmy o tym aby proces czyszczenia przeprowadzić również wewnątrz dzięki czemu łatwiej będzie dostrzec wszystkie zabrudzenie, smugi itp.

3. Dokładne odtłuszczenie szyby przed naniesieniem powłoki. Dokładne oczyszczenie szyb jest ważne, żeby nie powstawały refleksy świetlne, które przeszkadzają kierowcy i ograniczają widoczność podczas jazdy.  Pozwala to również na znacznie trwalsze naniesienie powłoki.

4. Dokładnie odtłuszczona i wyczyszczona szyba jest gotowa na naniesienie niewidzialnej wycieraczki. Aplikować należy niewielką ilość preparatu. Nano wycieraczkę aplikujemy tylko na zewnętrznej stronie. Po naniesieniu przecieramy delikatnie ściereczką z mikrofibry, polerujemy do sycha.

Czysta, przejrzysta i samoczyszcząca się szyba to efekt końcowy.

Dzięki nałożeniu „niewidzialnej wycieraczki” nie tylko poprawiła się widoczność, ale powstała niewidzialna powłoka hydrofobowa, po której krople deszczu będą spływały w mgnieniu oka, nie powodując smug.

 

admin
admin